Uprość sobie spłatę zadłużenia poprzez jego konsolidację!

Najlepsze kredyty konsolidacyjne porównaj oferty dostępne na rynku u nas na stronie

Nie wiesz czym są kredyty konsolidacyjne - sprawdź to tutaj!

Czym są i jak działają promocje bankowe?

Czym są promocje bankowe? Żyjemy w świecie elektronicznego pieniądza. Za każdą niemal usługę możemy zapłacić już kartą, w osiedlowych sklepach ustawione są terminale umożliwiające tranzakcie bezgotówkowe. Pracodawcy proszą nas o podanie numerów kont bankowych w celu przesyłania comiesięcznych wynagrodzeń, kupując internetowo, o wiele prościej jest zrobić zakupy, płacąc również za pośrednictwem przelewu internetowego.

Łatwiej byłoby więc wymienić miejsca bądź sytuacje, w których nie można zapłacić przysłowiową kartą, aniżeli te, w których to jest możliwe. W tym kierunku zmierza świat związany z obrotem gotówki i do takiej rzeczywistości musimy się zaadoptować. Omawianą sytuację doskonale rozumieją rzecz jasna banki, które odgrywają w tym przedstawieniu główną rolę. Nic więc dziwnego, że wszystkie, w walce o nowego klienta, organizują tak zwane promocje bankowe.

Celem promocji bankowych jest rzecz jasna przyciągnięcie nowych klientów do banku. Promocje różnią się oczywiście od siebie atrakcyjnością i regulaminem. Niektóre z nich są też tak skonstruowane, że z góry ograniczają możliwość wzięcia w nich udziału – na przykład za pomocą limitu wieku. Takie promocje są często związane z poszukiwaniem nowych klientów dla banku wśród młodych ludzi. Przechodząc jednak do sedna sprawy, czyli promocji bankowych, warto rozpocząć ich krótką analizę od najpopularniejszej formy, czyli nagrody pieniężnej. Taka forma starań o nowego klienta jest często praktykowana przez banki i polega na konieczności założenia konta przez nowego klienta placówki, spełnieniu określonych przez bank punktów regulaminu, aby na końcu otrzymać na nowo założone konto bankowe przelew. W zależności od banku kwoty mogą się różnić i wahać najczęściej w przedziale 100 – 200 zł.

Kolejną z promocji bankowych jest zwrot pewnej kwoty pieniężnej (wysokość znów zależeć będzie od banku i rodzaju promocji) na konto klienta banku, przy częstym płaceniu kartą płatniczą. Ta opcja skierowana jest głównie do osób, które bardzo często dokonują zakupów bezgotówkowych. Im częstsze zakupy i płatności kartą płatnicza wydaną przez bank, tym większa szansa na zwrot części pieniędzy na rachunek bankowy. Trzecią z promocji bankowych, na której temat warto jest napisać parę słów, to podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Banki, które szukają nowych klientów, oferują wyższe niż w standardowej ofercie oprocentowanie. Długość oferty jak zawsze zależy od banku.

kobieta i bankier

Dzięki tej promocji pieniądze, które i tak chcemy odłożyć na lokacie, mogą szybciej “na siebie zarobić”. Część banków korzysta również z rozdawnictwa – prezentów, rabatów na usługi współpracujących z nimi placówek lub bonów podarunkowych. Taka forma promocji sprawdza się w sytuacji, w której i tak chcemy założyć gdzieś konto bankowe, oferty banków nie różnią się znacząco od siebie, ale w jednym z nich na przykład, można otrzymać bon na zakupy w markecie. Dzięki temu, zakładając konto bankowe, możemy otrzymać miły prezent. W każdej promocji warto jednak pamiętać o czytaniu dokładnie umów, które podpisujemy z bankiem.