Uprość sobie spłatę zadłużenia poprzez jego konsolidację!

Najlepsze kredyty konsolidacyjne porównaj oferty dostępne na rynku u nas na stronie

Nie wiesz czym są kredyty konsolidacyjne - sprawdź to tutaj!

Kredyt konsolidacyjny Alior Bank

Wysoka kwota kredytu, długi okres spłaty, szansa na obniżenie oprocentowania

Nie da się ukryć, że oferta Alior Banku na tle konkurencji prezentuje się naprawdę korzystnie, mimo że po zagłębieniu się w treść umowy okazuje się, że nie aż tak doskonała jak przedstawili to spece od marketingu w reklamach. Niezależnie od interpretacji zapisów umowy okazuje się jednak, że w Alior można skonsolidować naprawdę dużą sumę (do 200 tys.) i ustalić długi termin spłaty (nawet 10 lat). Alior w swoich kredytach konsolidacyjnych wprowadził również nowatorskie rozwiązanie oparte na pomysłach rodem z branży ubezpieczeniowej – osoby z dobrą historią kredytową mogą liczyć na zmniejszenie oprocentowania i to nawet o 30%.

Najniższa cena w Alior - gwarancja!

Najniższa cena w Alior – gwarancja!

Gwarancja najniższej raty

Kolejnym rozwiązaniem, za pomocą którego Alior stara się przyciągnąć do siebie klientów, jest gwarancja najniższej raty. Jeśli klient przedstawi w banku konkurencyjną ofertę, w której przy takiej samej sumie kredytu i takim samym okresie spłaty rata będzie niższa, wówczas może liczyć na jeszcze lepsze warunki. W praktyce jednak zdarza się to niezmiernie rzadko, ponieważ po pierwsze – oferta Alior Banku jest naprawdę korzystna, a po drugie – w większości banków rozmiar raty ustalany jest indywidualnie na podstawie skomplikowanych argumentów, więc aby znaleźć korzystniejszą ofertę klient musiałby poświęcić mnóstwo czasu na negocjacje z konkurencyjnymi bankami. Znalezienie niższej raty wśród gotowych produktów, których specyfikacja dostępna jest online, jest bardzo mało prawdopodobne.

Wady oferty Alior Banku

Największym minusem jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny w Alior Banku jest niewielki odsetek potencjalnych klientów uprawnionych do skorzystania z wprowadzonych udogodnień. Tylko nieliczni mogą skorzystać z obniżenia oprocentowania, natomiast jeśli chodzi o gwarancję najniższej raty – znalezienie korzystniejszej oferty jest na tyle czasochłonne, że niewiele osób będzie gotowych spróbować. Uciążliwa dla niektórych może też być konieczność fizycznego odwiedzenia banku w celu zawarcia umowy – ani negocjacje, ani finalizacja transakcji nie mogą zostać przeprowadzone przez internet czy telefon.